* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 016 2293 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday, Carnival, Shrovetide, Halloween |
| Wide | 135 mm |
| Height | 150 mm |
| Filling content | 630 ml |
| Weight | 390 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 016 2293 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday, Carnival, Shrovetide, Halloween |
| Wide | 135 mm |
| Height | 150 mm |
| Filling content | 630 ml |
| Weight | 390 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The colorful tiger on this mega mug from Könitz Porcelain will liven up your day with a little coffee or tea. The colorful design of Könitz's largest mug makes it an eye-catcher for every occasion. The light bone china is comfortable to hold and the special design of the tiger mug makes it unique to look at.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet