* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 2 016 2264 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 135 mm |
| Height | 150 mm |
| Filling content | 630 ml |
| Weight | 390 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 2 016 2264 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Pattern |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 135 mm |
| Height | 150 mm |
| Filling content | 630 ml |
| Weight | 390 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
This colorful Mega Mug with a watercolor-style illustration always ensures a good mood at the breakfast table: colorful hearts in all colors of the rainbow cavort on the mug, creating a beautiful overall picture. The inside of the mug and the handle also have a matching design. You can enjoy all your favorite drinks from the large mug - it holds half a liter of tea, coffee and co. This mug also sends a visual message of love as a gift. Made from high-quality bone china, it is pleasantly light in the hand despite its size.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet