* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 1 330 2795 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | Multicolored, Light green |
| Motifs | Text, Plants |
| Event | Leisure time, Birthday, A-levels, Easter |
| Wide | 127 mm |
| Height | 109 mm |
| Filling content | 460 ml |
| Weight | 434 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 1 330 2795 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | Multicolored, Light green |
| Motifs | Text, Plants |
| Event | Leisure time, Birthday, A-levels, Easter |
| Wide | 127 mm |
| Height | 109 mm |
| Filling content | 460 ml |
| Weight | 434 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Having a vegetable garden brings immense joy, and it's even more delightful when it's close to home, on your balcony or in your own garden. Nurturing a plant from seed to fruition and harvesting the produce yourself holds a magical touch. It instills a deep appreciation for the value of fresh food. Our Knowledge Mug combines gardening tips with beautiful design. This high-quality and large mug holds 490ml, providing ample space for your favorite tea, coffee, or hot chocolate. It makes a wonderful gift for nature enthusiasts.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: Green, Colorful
Motif: Vegetable Garden (German)
Occasion: Leisure
Shape: Coffee & Tea mugs
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
* Tiny House gift box - originally packed for the perfect gift
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs