* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 9 245 0001 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Metall |
| Colours | Silver |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 70 mm |
| Height | 260 mm |
| Filling content | 750 ml |
| Weight | 405 g |
| Number of parts | 1 |
| Product no. | 11 9 245 0001 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Metall |
| Colours | Silver |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 70 mm |
| Height | 260 mm |
| Filling content | 750 ml |
| Weight | 405 g |
| Number of parts | 1 |
Are you looking for a thermos bottle that can carry both hot and cold drinks? Then look forward to this metal bottle with a closure. It's also perfect for gifting! From now on, you can enjoy the cold autumn and winter days with something warm, whether coffee or tea. The metal bottle keeps the drink hot for a very long time, so it remains 100% enjoyable even after hours!.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: Silver
Occasion: Leisure
Number of pieces: 1
Shape: Hot Bottle
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet