* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 11 5 304 2705 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 60 mm |
| Filling content | 95 ml |
| Weight | 166 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 11 5 304 2705 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Bone China |
| Colours | White, Multicolored |
| Motifs | Animals |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Wide | 123 mm |
| Height | 60 mm |
| Filling content | 95 ml |
| Weight | 166 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
The wings of these artistic butterflies, created by Victoria Lowe, shine in the colors of the rainbow. The illustrator skillfully uses watercolor, computer graphics and drawing to create a lively motif that conveys a feeling of lightness when viewed. The scene continues on the matching saucer. This makes the set a complete work of art that makes a great gift for a variety of occasions. Made from fine bone china, it is not only visually appealing, but also qualitatively impressive.
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
There are no reviews for this product yet