* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs
Are you a business customer and already have a login?
If not, please contact us info@koenitz-group.com or your contact person.
0
| Product no. | 17 5 700 0001 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Height | 74 mm |
| Weight | 200 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
| Product no. | 17 5 700 0001 |
|---|---|
| Brand | Könitz |
| Material | Porzellan |
| Colours | White |
| Event | Leisure time, Birthday |
| Height | 74 mm |
| Weight | 200 g |
| Number of parts | 1 |
| Dishwasher safe | Ja |
| Microwave safe | Ja |
Attention coffee lovers! With the Coffee Bar espresso cup and saucer, your coffee enjoyment becomes a stylish experience. This cup says, I may be small, but my coffee packs a punch! Perfect for the espresso enthusiast who knows that great coffee comes in small doses. The elegant design looks great not only on the shelf but also on your Instagram feed. With this cup, every coffee break becomes a highlight - guaranteed to make your coworkers envious. So, grab the Coffee Bar and experience espresso enjoyment at its finest! Made from the finest porcelain and both dishwasher and microwave safe, itÆs the perfect companion for every day. Also ideal as a gift.
The key points:
Brand: Könitz
Colors: White
Motif: White
Occasion: Leisure
Shape: Cups with saucer
Microwave safe: yes
Dishwasher safe: yes
Important Informations
Your review will only be published here and will help us improve our offer. We do not use it to publish commercial, political, pornographic, obscene, criminal, defamatory or other illegal content. Copying of opinions - already published elsewhere - is prohibited by law. We reserve the right not to publish reviews. You have the right to inspect, correct and object to the processing of the data collected about you. Please note our information under data protection.
* All prices are exclusive VAT, plus possible shipping costs and possible other costs such as tax and customs (non-EU) charged directly by the authority. Shipping Costs